HPE Aruba Networking CX 6000 8p 10M/100M/1G Class4 PoE 2p SFP 1G 67W Switch Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Sort
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S4R23A
- EAN: 0190017748276 5902002369138
HPE Aruba Networking CX 6000 8p 10M/100M/1G Class4 PoE 2p SFP 1G 67W Switch, Administreret, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, 1U
Offer details
Description
HPE Aruba Networking CX 6000 8p 10M/100M/1G Class4 PoE 2p SFP 1G 67W Switch. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 8, Port til konsol: USB. Switch kapacitet: 20 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.3at, IEEE 802.3af. Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Port til konsol | USB |
| Antal SFP modulslots | 2 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3at, IEEE 802.3af |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Dataoverførsel | |
| Switch kapacitet | 20 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 14,8 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 3,2 µs |
| Statisk rute | Ja |
| Sikkerhed | |
| Godkendelse | MAC-baseret godkendelse |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Præstation | |
| Processorfrekvens | 1016 MHz |
| Hukommelsestype | DDR3-SDRAM |
| Intern hukommelse | 4000 MB |
| Flashhukommelse | 16000 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A9 |
| Stabelbar | Ingen |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Strømforbrug (maks.) | 16,3 W |
| Strømforbrug note | Max. Power (w/o PoE): 16.3W Max. Power (w/ PoE): 98W |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 67 W |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1 Gbps: 3.2 μSec |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Hukommelse og processor | CPU: Dual-core Arm Cortex-A9 @ 1016 MHz Memory: 4 GB DDR3 Flash: 16 GB eMMC |
| I/O-porte | 8 x 10/100/1000BASE-T Class 4 PoE ports 2 x 1 G SFP ports Supports PoE Standards IEEE 802.3af, 802.3at 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |