HPE Aruba Networking CX 6000 24G 4SFP Switch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) 1U
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R8N88A
- EAN: 0190017541723 0190017541679 01 ...7541679 0190017533858 0190017541747 0190017541600 0190017541761 0190017541624 0190017541655 0190017541709 0190017541792 0190017541785 5715063181652 0190017541730 0190017541754more
HPE Aruba Networking CX 6000 24G 4SFP Switch, Administreret, L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Stativ-montering, 1U
Offer details
Description
HPE Aruba Networking CX 6000 24G 4SFP Switch. Switch-type: Administreret, Switch lag: L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 24. MAC adresselabel: 8192 entries, Switch kapacitet: 56 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE.... Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Cloud-administreret | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Antal SFP modulslots | 4 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3az, IEEE 802.3x |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ingen |
| IGMP snooping | Ja |
| IPv6 FIB indtastninger | 128 |
| IPv4 FIB indtastninger | 256 |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 8192 entries |
| Switch kapacitet | 56 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 41,6 Mpps |
| Latens (1 Gbps) | 1,5 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 12,38 MB |
| Statisk rute | Ja |
| Sikkerhed | |
| IGMP snooping | Ja |
| Godkendelse | MAC-baseret godkendelse |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP client |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Protokoller | |
| IPv6 FIB indtastninger | 128 |
| IPv4 FIB indtastninger | 256 |
| IPv4 & IPv6 funktioner | IPv4/IPv6 access-control list (ACL) |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ingen |
| Formfaktor | 1U |
| Præstation | |
| Processorfrekvens | 1016 MHz |
| Hukommelsestype | DDR3-SDRAM |
| Intern hukommelse | 4096 MB |
| Flashhukommelse | 16384 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM Cortex-A9 |
| Stabelbar | Ingen |
| Pakke bufferlager | 12,38 MB |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 33 W |
| Strømforbrug note | Max. Power (w/o PoE): 33W |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Andre funktioner | |
| Reaktionstid | 1 Gbps: 1.5 μSec |
| Målstyring | Management flexibility with support for HPE Aruba Networking Central, easy-to-use Web GUI, CLI, and HPE Aruba Networking Switch Multi-Edit Software |
| Hukommelse og processor | CPU: Dual-core Arm Cortex-A9 @ 1016 MHz Memory: 4 GB DDR3 Flash: 16 GB eMMC |
| Vægt (efter britisk standard) | 2,62 kg (5.78 Pund) |
| I/O-porte | 24 x 10/100/1000BASE-T ports 4 x 1 G SFP ports 1 x USB-C console port 1 x USB Type-A host port |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 43,9 x 442 x 201,2 mm (1.73 x 17.4 x 7.92") |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15 - 90% |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 44 mm |
| Dybde | 442 mm |
| Højde | 201 mm |
| Vægt | 2,6 kg |
| IPv4 og IPv6-funktioner | |
| IPv6 FIB indtastninger | 128 |
| IPv4 FIB indtastninger | 256 |
| IPv4 & IPv6 funktioner | IPv4/IPv6 access-control list (ACL) |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |