HPE Aruba Networking Aruba 2530 24G PoE+ Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: J9773A
- EAN: 0886112457815 0886112457761 08 ...2457761 0886112457747 0886112457778 5711045553479more
HPE Aruba Networking Aruba 2530 24G PoE+, Administreret, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, Kan monteres på væggen
Offer details
Related Products
Description
HPE Aruba Networking Aruba 2530 24G PoE+. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 24. Fuld duplex. MAC adresselabel: 16000 entries, Switch kapacitet: 56 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE.... Strøm over Ethernet (PoE). Kan monteres på væggen, Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| MIB support | Yes |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Antal SFP modulslots | 4 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Fuld duplex | Ja |
| Antal VLAN'er | 512 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto-sensing | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Halv dupleks | Ja |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Switch kapacitet | 56 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 41,6 Mpps |
| Latens (10-100 Mbps) | 7,4 µs |
| Latens (1 Gbps) | 2,3 µs |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
| Antal VLAN'er | 512 |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| Godkendelse | MAC-baseret godkendelse, Webbaseret godkendelse |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS, TACACS+ |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Protokoller | |
| Administrationsprotokoller | SNMPv1, SNMPv2c, SNMPv3 |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Præstation | |
| Virtuelle stabling | 16 |
| Processorfrekvens | 800 MHz |
| Hukommelsestype | DDR3-SDRAM |
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Flashhukommelse | 128 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARM9 |
| Stabelbar | Ja |
| Pakke bufferlager | 1,5 MB |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 247 W |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 195 W |
| Driftsbetingelser | |
| Varmeafgivelse | 135 BUT/t |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| Antal VLAN'er | 512 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 443 mm |
| Dybde | 330,2 mm |
| Højde | 44,5 mm |
| Vægt | 3,95 kg |