HPE Aruba Networking AP-675 (RW) Tri Radio 2x2 Wi-Fi 6E Internal Omni-Directional Outdoor AP 3900 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S0P51A
- EAN: 0190017641362
HPE Aruba Networking AP-675 (RW) Tri Radio 2x2 Wi-Fi 6E Internal Omni-Directional Outdoor AP, 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz, 3900 Mbit/s, WPA2, 2500,5000 Mbit/s
Offer details
Description
HPE Aruba Networking AP-675 (RW) Tri Radio 2x2 Wi-Fi 6E Internal Omni-Directional Outdoor AP. 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 3900 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: WPA2. Ethernet LAN-datahastigheder: 2500,5000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid. Strømforbrug (maks.): 45,5 W
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 3900 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 2500,5000 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), peak and maximum peak data rate 3.9 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Certificering | Wi‑Fi Alliance Bluetooth SIG Ethernet Alliance (E0, PoE PD device, class 6) Class 1 Div 2 (EX models only) ATEX Zone 2 (EX models only) IECEx (EX models only) |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.7.0.0 (AP-675, AP-677) HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.7.1.0 (AP-674, AP-679) HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8.12.0.0 (Only AP-675, AP-677, and AP-679) HPE Aruba Networking Instant OS 8.12.0.0 (Only AP-675, AP-677, and AP-679, no 6 GHz support with Instant OS) |
| Funktioner | |
| 6 GHz | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 3900 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 2500,5000 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), peak and maximum peak data rate 3.9 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 4.2 + 5.0 |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 287 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 1200 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (6 GHz) | 2400 Mbit/s |
| Stråleformning | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.7.0.0 (AP-675, AP-677) HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.7.1.0 (AP-674, AP-679) HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8.12.0.0 (Only AP-675, AP-677, and AP-679) HPE Aruba Networking Instant OS 8.12.0.0 (Only AP-675, AP-677, and AP-679, no 6 GHz support with Instant OS) |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA2 |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| USB-stik type | USB Type-A, USB Type-C |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (maks.) | 45,5 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Design | |
| Placering | Pæl, Væg |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66, IP67 |
| Produktfarve | Hvid |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Certificering | Wi‑Fi Alliance Bluetooth SIG Ethernet Alliance (E0, PoE PD device, class 6) Class 1 Div 2 (EX models only) ATEX Zone 2 (EX models only) IECEx (EX models only) |
| Anbefalet brug | Udendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Intern |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | Wi‑Fi Alliance Bluetooth SIG Ethernet Alliance (E0, PoE PD device, class 6) Class 1 Div 2 (EX models only) ATEX Zone 2 (EX models only) IECEx (EX models only) |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 290 mm |
| Dybde | 288 mm |
| Højde | 312 mm |
| Vægt | 4 kg |
| Emballage indhold | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | Ethernet wired network port (RJ-45) SFP Fiber port USB 2.0 host interface (Type C connector) USB 2.0 host interface (Type A connector) Serial console interface (proprietary, USB-C physical jack) |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 100% |
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 100% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.7.0.0 (AP-675, AP-677) HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.7.1.0 (AP-674, AP-679) HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8.12.0.0 (Only AP-675, AP-677, and AP-679) HPE Aruba Networking Instant OS 8.12.0.0 (Only AP-675, AP-677, and AP-679, no 6 GHz support with Instant OS) |
| Logistik data | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |