HPE Aruba Networking AP-584 (RW) Dual Radio 4x4 802.11ax External Antennas Unified TAA Outdoor AP 2970 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R7T15A
- EAN: 0190017514468
HPE Aruba Networking AP-584 (RW) Dual Radio 4x4 802.11ax External Antennas Unified TAA Outdoor AP, 2.4 GHz, 5 GHz, 2970 Mbit/s, WPA2, WPA3, 1000,5000 Mbit/s
Offer details
Description
HPE Aruba Networking AP-584 (RW) Dual Radio 4x4 802.11ax External Antennas Unified TAA Outdoor AP. 2.4 GHz, 5 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 2970 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: WPA2, WPA3. Ethernet LAN-datahastigheder: 1000,5000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 2970 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,5000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM, OFDMA |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/(80+80) (5 GHz), peak data rate 2.97 Gbps, maximum data rate 3.55 Gbps |
| Antal brugere | 1024 bruger(e) |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Certificering | Wi-Fi Alliance Bluetooth SIG Ethernet Alliance (E0, PoE PD device, class 6; E2, PoE PSE device, class 3) |
| MIMO type | Single User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS 8 HPE Aruba Networking Operating System OS10 |
| Funktioner | |
| 6 GHz | Ingen |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 2970 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,5000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM, OFDMA |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/(80+80) (5 GHz), peak data rate 2.97 Gbps, maximum data rate 3.55 Gbps |
| Antal brugere | 1024 bruger(e) |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| MIMO type | Single User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS 8 HPE Aruba Networking Operating System OS10 |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA2, WPA3 |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| USB-stik type | USB Type-C |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (typisk) | 71 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Design | |
| Placering | Loft, Pæl, Væg |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66, IP67 |
| Produktfarve | Hvid |
| Certificering | Wi-Fi Alliance Bluetooth SIG Ethernet Alliance (E0, PoE PD device, class 6; E2, PoE PSE device, class 3) |
| Anbefalet brug | Udendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Ekstern |
| Antal forbindelser | 4 |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 5 dBi |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | Wi-Fi Alliance Bluetooth SIG Ethernet Alliance (E0, PoE PD device, class 6; E2, PoE PSE device, class 3) |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 324 mm |
| Dybde | 312 mm |
| Højde | 244 mm |
| Vægt | 5,52 kg |
| Pakkebredde | 410 mm |
| Pakkedybde | 322 mm |
| Pakkehøjde | 433 mm |
| Pakkevægt | 7,56 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 410 mm |
| Pakkedybde | 322 mm |
| Pakkehøjde | 433 mm |
| Pakkevægt | 7,56 kg |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | Ethernet wired port (RJ-45) Ethernet wired port (RJ-45) PSE Ethernet wired port (SFP+) USB-C console interface |
| Vægt (efter britisk standard) | 5,52 kg (12.2 Pund) |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 93% |
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS 8 HPE Aruba Networking Operating System OS10 |