HPE Aruba Networking AP-575EX (US) Dual Radio 2x2/4x4 Wi-Fi 6 Internal Omni HazLoc Access Point 4800 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R4W34A
- EAN: 0190017447247
HPE Aruba Networking AP-575EX (US) Dual Radio 2x2/4x4 Wi-Fi 6 Internal Omni HazLoc Access Point, 2.4 GHz, 5 GHz, 4800 Mbit/s, WPA2, WPA3, 1000,2500,5000 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE Aruba Networking AP-575EX (US) Dual Radio 2x2/4x4 Wi-Fi 6 Internal Omni HazLoc Access Point. 2.4 GHz, 5 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 4800 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: WPA2, WPA3. Ethernet LAN-datahastigheder: 1000,2500,5000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid. Strømforbrug (maks.): 32 W
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 4800 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM, OFDMA |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), peak data rate 2.69 Gbps, maximum data rate 5.38 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Certificering | CB Scheme Safety, cTUVus Wi‑Fi Alliance CERTIFIED 802.11a/b/g/n/ Wi-Fi CERTIFIED 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with Wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location Class 1 Div 2 ATEX Zone 2 |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS HPE Aruba Networking Operating System 10 |
| Funktioner | |
| 6 GHz | Ingen |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 4800 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM, OFDMA |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), peak data rate 2.69 Gbps, maximum data rate 5.38 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Ja |
| Cyclic Shift Diversity (CSD) | Ja |
| Cyclic Delay Diversity (CDD) | Ja |
| MIMO | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS HPE Aruba Networking Operating System 10 |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA2, WPA3 |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| USB-stik type | USB Type-C |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (maks.) | 32 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Design | |
| Placering | Loft, Pæl, Væg |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66, IP67 |
| Produktfarve | Hvid |
| Certificering | CB Scheme Safety, cTUVus Wi‑Fi Alliance CERTIFIED 802.11a/b/g/n/ Wi-Fi CERTIFIED 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with Wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location Class 1 Div 2 ATEX Zone 2 |
| Anbefalet brug | Udendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Intern |
| Antenner, antal | 2 |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 5 dBi |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Antennefunktioner | Integreret antenne |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | CB Scheme Safety, cTUVus Wi‑Fi Alliance CERTIFIED 802.11a/b/g/n/ Wi-Fi CERTIFIED 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with Wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location Class 1 Div 2 ATEX Zone 2 |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Software | |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Ja |
| Cyclic Shift Diversity (CSD) | Ja |
| Cyclic Delay Diversity (CDD) | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 230 mm |
| Dybde | 240 mm |
| Højde | 270 mm |
| Vægt | 2,4 kg |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | E0: HPE Smart Rate port (RJ-45) E1: 100/1000BASE-T (RJ-45) USB-C console interface |
| Vægt (efter britisk standard) | 2,4 kg (5.3 Pund) |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 93% |
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS HPE Aruba Networking Operating System 10 |