HPE Aruba Networking AP-574 (RW) 802.11ax 2x2/4x4 Dual Radio 6xNf Connectorized Outdoor AP Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R4H12A
- EAN: 0190017433899
HPE Aruba Networking AP-574 (RW) 802.11ax 2x2/4x4 Dual Radio 6xNf Connectorized Outdoor AP, 2.4 GHz, 5 GHz, 1000,2500,5000 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE Aruba Networking AP-574 (RW) 802.11ax 2x2/4x4 Dual Radio 6xNf Connectorized Outdoor AP. 2.4 GHz, 5 GHz, Ethernet LAN-datahastigheder: 1000,2500,5000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid. Strømforbrug (maks.): 32 W
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), peak data rate 2.69 Gbps, maximum data rate 5.39 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Certificering | CB scheme safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi-Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi-Fi Alliance certified Wi-Fi 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED (tm) ac (with wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location (tm) |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS HPE Aruba Networking Operating System 10 |
| Funktioner | |
| 6 GHz | Ingen |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), peak data rate 2.69 Gbps, maximum data rate 5.39 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Ja |
| Cyclic Shift Diversity (CSD) | Ja |
| Cyclic Delay Diversity (CDD) | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Stråleformning | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS HPE Aruba Networking Operating System 10 |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (maks.) | 32 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Design | |
| Placering | Pæl, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Certificering | CB scheme safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi-Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi-Fi Alliance certified Wi-Fi 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED (tm) ac (with wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location (tm) |
| Anbefalet brug | Udendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Intern |
| Antennestik type | RP-SMA |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | CB scheme safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi-Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi-Fi Alliance certified Wi-Fi 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED (tm) ac (with wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location (tm) |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Software | |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Ja |
| Cyclic Shift Diversity (CSD) | Ja |
| Cyclic Delay Diversity (CDD) | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 230 mm |
| Dybde | 240 mm |
| Højde | 190 mm |
| Vægt | 2,4 kg |
| Emballage indhold | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | E0: HPE Smart Rate port (RJ-45) E1: 100/1000BASE-T (RJ-45) USB-C console interface |
| Vægt (efter britisk standard) | 2,4 kg (5.3 Pund) |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 93% |
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS HPE Aruba Networking Operating System 10 |
| Logistik data | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |