HPE Aruba Networking AP-567EX (RW) Dual Radio 2x2 Wi-Fi 6 Internal Directional HazLoc Access Point 1774 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R4W66A
- EAN: 0190017447858
HPE Aruba Networking AP-567EX (RW) Dual Radio 2x2 Wi-Fi 6 Internal Directional HazLoc Access Point, 2.4 GHz, 5 GHz, 1774 Mbit/s, WPA2, WPA3, 1000 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE Aruba Networking AP-567EX (RW) Dual Radio 2x2 Wi-Fi 6 Internal Directional HazLoc Access Point. 2.4 GHz, 5 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 1774 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: WPA2, WPA3. Ethernet LAN-datahastigheder: 1000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1774 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | OFDMA |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), peak data rate 1.49 Gbps, maximum data rate 1.78 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Certificering | CB Scheme Safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi-Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi-Fi Alliance certified Wi-Fi 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location Class 1 Division 2 certified ATEX Zone 2 certified |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.1.0; HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 |
| Funktioner | |
| 6 GHz | Ingen |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1774 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | OFDMA |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), peak data rate 1.49 Gbps, maximum data rate 1.78 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 575 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 1200 Mbit/s |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.1.0; HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA2, WPA3 |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| USB-stik type | USB Type-C |
| Antal USB 2.0-porte | 0 |
| Strømstyring | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| DC spændingsområde | 48 V |
| Design | |
| Placering | Pæl, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Certificering | CB Scheme Safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi-Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi-Fi Alliance certified Wi-Fi 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location Class 1 Division 2 certified ATEX Zone 2 certified |
| Anbefalet brug | Udendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Intern |
| Polarisering | Dobbelt polarisering |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 7 dBi |
| Antenneretningstype | Retningsbestemt |
| Antennefunktioner | Integreret antenne |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | CB Scheme Safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi-Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi-Fi Alliance certified Wi-Fi 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location Class 1 Division 2 certified ATEX Zone 2 certified |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 165 mm |
| Dybde | 130 mm |
| Højde | 165 mm |
| Vægt | 1,09 kg |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | E0: 10/100/1000BASE-T (RJ-45) USB-C console interface |
| Vægt (efter britisk standard) | 1,09 kg (2.4 Pund) |
| Polarisering | Dobbelt polarisering |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.1.0; HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 |