HPE Aruba Networking AP-565 (RW) 802.11ax Dual 2x2 Radio Integrated Omni Antennas Outdoor AP 1774 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R4W43A
- EAN: 0190017447346
HPE Aruba Networking AP-565 (RW) 802.11ax Dual 2x2 Radio Integrated Omni Antennas Outdoor AP, 2.4 GHz, 5 GHz, 1774 Mbit/s, WPA2, WPA3, 1000 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE Aruba Networking AP-565 (RW) 802.11ax Dual 2x2 Radio Integrated Omni Antennas Outdoor AP. 2.4 GHz, 5 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 1774 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: WPA2, WPA3. Ethernet LAN-datahastigheder: 1000 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid. Strømforbrug (maks.): 15,6 W
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1774 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM, OFDMA |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4GHz), 20/40/80 (5GHz), peak data rate 1.49 Gbps, maximum data rate 1.78 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Certificering | CB Scheme Safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi-Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi-Fi Alliance certified Wi-Fi 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.1.0 HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.3.0.0 |
| Funktioner | |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1774 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM, OFDMA |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4GHz), 20/40/80 (5GHz), peak data rate 1.49 Gbps, maximum data rate 1.78 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| MDI/DMI-X automatisk omskiftning | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 574 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 1200 Mbit/s |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.1.0 HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.3.0.0 |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA2, WPA3 |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| USB-stik type | USB Type-C |
| Antal USB 2.0-porte | 0 |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (maks.) | 15,6 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Design | |
| Placering | Pæl, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Certificering | CB Scheme Safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi-Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi-Fi Alliance certified Wi-Fi 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location |
| Anbefalet brug | Udendørs |
| Antenne | |
| Antenne type | Intern |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 5,4 dBi |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Antennefunktioner | Integreret antenne |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Godkendelser | |
| Certificering | CB Scheme Safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi-Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi-Fi Alliance certified Wi-Fi 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Software | |
| MDI/DMI-X automatisk omskiftning | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 165 mm |
| Dybde | 130 mm |
| Højde | 165 mm |
| Vægt | 1,03 kg |
| Andre funktioner | |
| I/O-porte | E0: 10/100/1000BASE-T (RJ-45) USB-C console interface |
| Vægt (efter britisk standard) | 1,03 kg (2.27 Pund) |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Systemkrav | |
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.1.0 HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.3.0.0 |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |