HPE Aruba Networking 9114 4x SFP+ 4x Combo 1x Expansion Slot Hybrid Gateway gateway/controller 1000, 10000 Mbit/s
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R9M45A
- EAN: 0190017589503
HPE Aruba Networking 9114 4x SFP+ 4x Combo 1x Expansion Slot Hybrid Gateway, Sort, 1U, Reolmontering, Strøm, Status, 280165 t, 1000,10000 Mbit/s
Offer details
Description
HPE Aruba Networking 9114 4x SFP+ 4x Combo 1x Expansion Slot Hybrid Gateway. Produktfarve: Sort, Rackkapacitet: 1U, Monteringstype: Reolmontering. Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF): 280165 t. Ethernet LAN-datahastigheder: 1000,10000 Mbit/s, Firewall gennemløb: 20000 Mbit/s, 3DES/AES-gennemløb: 20 Gbit/sek.. Port til konsol: RJ-45. Strømforbrug (typisk): 185 W, Strømforbrug (maks.): 185 W, Indgangsspænding: 100 - 240 V
Specifications
| Design | |
|---|---|
| LED-indikatorer | Strøm, Status |
| Certificering | CSA/UL 62368-1:2014; CSA/UL 62368-1:2019; EN/IEC 62328-1, 2nd edition; EN/IEC 62368-1, 3rd edition; FCC Part 15, Class A; EN55032, Class A; ICES-003, Class A; CNS13438, Class A; EN55035; EN 300 386; KS C 9832:2019; KS C 9835:2019; AS/NZS CISPR32 Class A; VCCI Class A |
| Monteringstype | Reolmontering |
| Rackkapacitet | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Funktioner | |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 280165 t |
| Protokoller | |
| DHCP-klient | Ja |
| Netværk | |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,10000 Mbit/s |
| Firewall gennemløb | 20000 Mbit/s |
| 3DES/AES-gennemløb | 20 Gbit/sek. |
| Sikkerhed | |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| I/O-porte | 1x RJ45 (Management port); USB-C, RJ45 (Console port); 4x 10GbE SFP+ 4x Combo (SFP/1GbE copper) |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Port til konsol | RJ-45 |
| Kombo SFP porte, antal | 4 |
| Antal WAN-indgange | 4 |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (typisk) | 185 W |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Varmeafgivelse | 631 BUT/t |
| Strømforbrug (maks.) | 185 W |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt | 6,2 kg |
| Højde | 43,7 mm |
| Dybde | 351 mm |
| Bredde | 442 mm |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
| Tekniske detaljer | |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 280165 t |
| Indikator | |
| LED-indikatorer | Strøm, Status |
| Godkendelser | |
| Certificering | CSA/UL 62368-1:2014; CSA/UL 62368-1:2019; EN/IEC 62328-1, 2nd edition; EN/IEC 62368-1, 3rd edition; FCC Part 15, Class A; EN55032, Class A; ICES-003, Class A; CNS13438, Class A; EN55035; EN 300 386; KS C 9832:2019; KS C 9835:2019; AS/NZS CISPR32 Class A; VCCI Class A |
| Præstation | |
| Certificering | CSA/UL 62368-1:2014; CSA/UL 62368-1:2019; EN/IEC 62328-1, 2nd edition; EN/IEC 62368-1, 3rd edition; FCC Part 15, Class A; EN55032, Class A; ICES-003, Class A; CNS13438, Class A; EN55035; EN 300 386; KS C 9832:2019; KS C 9835:2019; AS/NZS CISPR32 Class A; VCCI Class A |
| Monteringstype | Reolmontering |
| Rackkapacitet | 1U |
| Produktfarve | Sort |