HP Poly Voyager 4310 USB-A Headset +BT700-dongle
- Brand: HP Poly
- Category:
- SKU: 76U48AA
- EAN: 0197029504531 5715063456156
Poly Voyager 4310 USB-A Headset +BT700-dongle
Offer details
Related Products
Reasons To Buy
Frihed til at arbejde
Bevæg dig frit mellem dine forskellige arbejdssteder med dette mobile headset. Bevæg dig nemt rundt takket være 50 m trådløs rækkevidde. Reducer baggrundsstøj, og styr dine samtaler ved hjælp af Acoustic Fence-teknologi.
Effektiv – hele døgnet
Opnå endnu bedre produktivitet med konstant komfort, op til 24 timers taletid og mulighed for at slutte til flere enheder. Forlæng din taletid ved at bruge bordopladeren eller ved at bruge headsettet i USB-tilstand med ledning.[1,2]
Description
Færre ledninger. Færre omkostninger.
Giv dine medarbejdere mulighed for at arbejde, uden at de behøver at være ved deres skrivebord, med et trådløst Bluetooth-headset på entry-level med. Mød Voyager 4300 UC-serien. Den kan alt det, dine teams behøver for at forblive produktive og oprette forbindelse til alle deres enheder, uanset om de er hjemme eller på kontoret.
Giv dine medarbejdere mulighed for at arbejde, uden at de behøver at være ved deres skrivebord, med et trådløst Bluetooth-headset på entry-level med. Mød Voyager 4300 UC-serien. Den kan alt det, dine teams behøver for at forblive produktive og oprette forbindelse til alle deres enheder, uanset om de er hjemme eller på kontoret.
Specifications
| Præstation | |
|---|---|
| Produkttype | Headset |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Headset type | Mono |
| Bæremåde | Headset |
| Produktfarve | Sort |
| Oprindelsesland | Kina, Mexico |
| Kabellængde | 1,5 m |
| Kontroltype | Knapper |
| LED-indikatorer | Ja |
| Farvenavn | Black |
| Betjeningstaster | Besvar/afslut opkald, Bluetooth parring, Slå lyden fra, Volume +, Volume - |
| Porte & Grænseflader | |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| USB-tilslutning | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Trådløs rækkevidde | 50 m |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Høretelefoner | |
| Ørekobling | Circumaural |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 20000 Hz |
| Mikrofon | |
| Mikrofontype | Boom |
| Folde mikrofon | Ja |
| Mikrofon mute | Ja |
| Støjreducerende mikrofon | Ja |
| Batteri | |
| Taletid | 24 t |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 47 t |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Opladningstid for batteri | 1,6 t |
| Batterikapacitet | 350 mAh |
| Standby tid | 1200 t |
| Hurtig opladning | Ja |
| Batteridrevet | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | MacOS |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | TCO |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 155 mm |
| Dybde | 67 mm |
| Højde | 182 mm |
| Vægt | 122 g |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 186 mm |
| Pakkedybde | 210 mm |
| Pakkehøjde | 55 mm |
| Pakkevægt | 292,73 g |
| Emballage indhold | |
| Lydadaptere inkluderet | USB |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-A |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | USB |
| Opladningsetui | Ja |
| Kassens indhold | Startvejledning; Opbevaringspose; Bordoplader; Trådløst headset; USB-opladerkabel |
| Opladningsstativ | Ingen |
| Logistik data | |
| Pallens bruttovægt | 105,4 kg |
| Hovedkasser pr. palle (udvendigt) | 80 stk |
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt) | 10 stk |
| Tekniske detaljer | |
| Opladningsetui | Ja |
| Kassens indhold | Startvejledning; Opbevaringspose; Bordoplader; Trådløst headset; USB-opladerkabel |
| Bæredygtighedscertifikater | TCO |
| Generel produktsikkerhedsforordning (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Palle dimensioner (BxDxH) | 1016 x 1219 x 1940 mm |
| Andre funktioner | |
| Kapabilitet | Kompatibel med pc'er via medfølgende BT700 USB Type-C/USB-A Bluetooth-adapter og smartphones via Bluetooth – Voyager 4300 UC-serien; Tilsluttes en bordtelefon (via telefoninterfacekabel), pc'er (via USB-A- eller USB Type-C-kabel) og mobil (via Bluetooth) – Voyager 4300 UC-serien med Voyager Office-base |
| Medfølgende software | Poly Lens |
| Kompatible operativsystemer | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| Andre understøttede operativsystemer | Android, iOS |
| Farvenavn | Black |
| UNSPSC-kode | 43191638 |