HP Elite t655 Bundle 2,1 GHz Windows 10 IoT Enterprise 1,12 kg Sort R2314
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 5H0W2EA
- EAN: 0197498573984 0197498574615 01 ...8574615 0197498574691 0197498574592 0197498574585 0197498574608 5715063713730 0197498573953 0197498574004 0197498574622 0197498573946 0197498573960 0197498573939 0197498574646 0197498573991 0197498574530 0197498574554 0197498574639 0197498574578 0197498573922 0197498574547 0197498574561 0197498574660 0197498573915more
Elite t655 Thin Client Pakkeløsning, Windows 10 IoT Enterprise, AMD Ryzen™, 8GB RAM, 64GB eMMC
Offer details
Reasons To Buy
Øget sikkerhed
HP Elite t655 Thin Client har sikkerhed i flere lag med AMD Memory Guard, et integreret operativsystem og meget mere.
Fleksible konfigurationer
Skab et funktionelt arbejdsområde med dockingskærm og -stationer og vælg eksterne enheder.[4]
Skabt til produktivitet
Opnå forbedret ydeevne med en næste generations AMD Ryzen™ integreret R-serie-processor [1] og op til tre UHD-/4K-skærme.[5]
Description
En af de bedste thin clients fra HP, som giver dig alsidighed og ydeevne samt stærk sikkerhed og produktivitetsfunktioner.
De fleksible muligheder for ydeevne i HP Elite t655 Thin Client gør det muligt for medarbejderne at være produktive, samtidig med at sikkerhedsfunktioner i virksomhedsklassen giver IT-afdelingen ro i sindet. Enheden er udviklet til at understøtte krævende krav til ydeevne og medvirke til at medarbejderne kan klare de daglige opgaver, samtidig med at de alsidige konfigurationsmuligheder medvirker til at optimere arbejdsområder.
De fleksible muligheder for ydeevne i HP Elite t655 Thin Client gør det muligt for medarbejderne at være produktive, samtidig med at sikkerhedsfunktioner i virksomhedsklassen giver IT-afdelingen ro i sindet. Enheden er udviklet til at understøtte krævende krav til ydeevne og medvirke til at medarbejderne kan klare de daglige opgaver, samtidig med at de alsidige konfigurationsmuligheder medvirker til at optimere arbejdsområder.
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2,1 GHz |
| Processormodel | R2314 |
| Processorserie | AMD Ryzen Embedded |
| Processorkerner | 4 |
| Processor boost frekvens | 3,5 GHz |
| L2-cache | 2 MB |
| L3-cache | 4 MB |
| Processorproducent | AMD |
| Processor-cache | 2 MB |
| Processortråde | 4 |
| Processorgeneration | AMD Ryzen Embedded R2000 Series |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Hukommelsesur hastighed | 3200 MHz |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 4 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 64 GB |
| Lagermedie | eMMC |
| Antal installerede lagerdiske | 1 |
| Grafik | |
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon Graphics |
| On-board grafikkort | Ja |
| 4 | AMD |
| Lyd | |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Video | |
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon Graphics |
| On-board grafikkort | Ja |
| Netværk | |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| WLAN-controller model | Realtek RTL8852BE |
| Producent af WLAN-controller | Realtek |
| Antenne type | 2x2 |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal DisplayPorts | 3 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
| Display | |
| Skærm inkluderet | Ingen |
| Software | |
| Operativsystem installeret | Windows 10 IoT Enterprise |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning | 45 W |
| Godkendelser | |
| Oprindelsesland | Kina |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, EPEAT |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 35 mm |
| Dybde | 200 mm |
| Højde | 200 mm |
| Vægt | 1,12 kg |
| Specifikke funktioner for mærket | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 197498574585 |
| Logistik data | |
| Fabriksgaranti | 1 års (1/1/0) begrænset garanti omfatter 1 år med reservedele og arbejdskraft. Ingen reparation på stedet. Vilkår og betingelser varierer fra land til land. Der gælder visse begrænsninger og undtagelser. |
| CO2-aftryk | |
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 70 |
| Samlet kulstofudledning, uden brugsfase (kg CO2e) | 13 |
| Kulstofudledning, produktion (kg CO2e) | 59 |
| Kulstofudledning, logistik (kg CO2e) | 0,7 |
| Udledning af kulstof i slutningen af levetiden (kg CO2e) | 1 |
| Emballage indhold | |
| Mus inkluderet | Ja |
| Tastatur inkluderet | Ja |
| Tilslutning til mus | Ledningsført |
| Tilslutning til tastatur | Ledningsført |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, EPEAT |
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 70 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 197498574585 |
| Andre funktioner | |
| UNSPSC-kode | 43211506 |
| Tastaturtype | USB |