Offer details
Related Products
Description
Cisco Meraki MX400. Firewall-gennemstrømning: 1 Gbit/sek.. Antal brugere: 2000 bruger(e). Sikkerhedsalgoritmer: 802.1x RADIUS, WEP, WPA, WPA2-PSK, VPN-support: IPsec. Forbindelsesteknologi: Ledningsført. Opbevaringsmedietype: HDD, HDD kapacitet: 1 TB, Samlet lagringskapacitet: 1 TB
Specifications
| Dataoverførsel | |
|---|---|
| Firewall-gennemstrømning | 1 Gbit/sek. |
| Firewall gennemløb | 1000 Mbit/s |
| Netværk | |
| Antal VPN-forbindelser | 2000 |
| Antal brugere | 2000 bruger(e) |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| DHCP-server | Ja |
| DHCP-klient | Ja |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS, WEP, WPA, WPA2-PSK |
| VPN-support | IPsec |
| Porte & Grænseflader | |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Lagring | |
| Opbevaringsmedietype | HDD |
| Samlet lagringskapacitet | 1 TB |
| Antal installerede HDD'er | 1 |
| HDD kapacitet | 1 TB |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Indbygget skærm | Ja |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-230 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 215 W |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Vægt & størrelser | |
| Dimensioner (BxDxH) | 483 x 559 x 44 mm |
| Vægt | 15 kg |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Andre funktioner | |
| Firewall gennemløb | 1000 Mbit/s |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |