Offer details
Description
Cisco ME 3400G-2CS. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2/L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 2. Fuld duplex. MAC adresselabel: 8000 entries, Switch kapacitet: 8 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1ag, IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE...
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L3 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 2 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Kombo SFP porte, antal | 2 |
| Antal SFP modulslots | 2 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1ag, IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Fuld duplex | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| IP-routing | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Switch kapacitet | 8 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 6,5 Mpps |
| Antal filtrerede multicast-grupper | 1000 |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server, DHCP client |
| Multicast funktioner | |
| Antal filtrerede multicast-grupper | 1000 |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Design | |
| Stabelbar | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Sikkerhed | UL 60950, UL - CAN/CSA 22.2 No.60950, TUV/GS - EN 60950, A1-A4 & A11, CB to IEC 60950, NOM - NOM-019-SCFI, AS/NZS 3260, TS001, CE Marking, CLEI Coding |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | FCC, EN 55022B, EN 55024, EN 300 386, GR-1089 CORE, VCCI, AS/NZS 3548 |
| Præstation | |
| Støjniveau | 48 dB |
| Intern hukommelse | 128 MB |
| Flashhukommelse | 32 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 486352 t |
| Stabelbar | Ja |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 15 W |
| Strømforbrug (maks.) | 20 W |
| Indgangsstrøm | 0.25 - 0.5 A |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 4000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4570 m |
| Varmeafgivelse | 68 BUT/t |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 269 mm |
| Dybde | 182 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 1,6 kg |