Cisco Catalyst WS-C4948-10GE netværksswitch Administreret L2 1U Grå
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: WS-C4948-10GE
- EAN:
Cisco Catalyst WS-C4948-10GE, Administreret, L2, Stativ-montering, 1U
Offer details
Related Products
Description
Cisco Catalyst WS-C4948-10GE. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 48. MAC adresselabel: 55000 entries, Switch kapacitet: 136 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE.... Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| SFP/SFP+ porte, antal | 4 |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3u |
| Antal VLAN'er | 4096 |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| IP-routing | Ja |
| 10G understøttelse | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Optisk fiber | |
| Transmissionsafstand (maks.) | 40 km |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 55000 entries |
| Understøttede dataoverførselshastigheder | 10/100/1000 Mbps |
| Switch kapacitet | 136 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 102 mpps |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 10 Gbit/sek. |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 16 MB |
| Antal VLAN'er | 4096 |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS, SSH |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server, DHCP client |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Protokoller | |
| Administrationsprotokoller | RIPv1, RIPv2, EIGRP, DTP, VTP, PAgP, LACP, UDLD, WCCP |
| Understøttede netværksprotokoller | DHCP, NMSP, HTTPS |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Grå |
| Sikkerhed | UL 60950-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, IEC 60950-1, AS/NZS 60950, IEC 60825-1, IEC 60825-2, EN 60825-1, EN 60825-2, 21 CFR 1040 |
| Certificering | FCC P15 (CFR 47) A ICES-003 A EN55022 A CISPR22 A AS/NZS 3548 A VCCI A EN55024 ETS300 386 EN50082-1 EN61000-3-2 EN61000-3-3 |
| Præstation | |
| Processorfrekvens | 666 MHz |
| Hukommelsestype | SDRAM |
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Stabelbar | Ja |
| Pakke bufferlager | 16 MB |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (typisk) | 300 W |
| Indgangsstrøm | 4 - 8 A |
| Strømkilde | Vekselstrøm/jævnstrøm |
| Andre funktioner | |
| Dimensioner (BxDxH) | 439,166 x 409,956 x 44,45 mm |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Netværksfunktioner | Gigabit Ethernet |
| Medfølgende software | 12.2(25)EWA + |
| Vægt (efter britisk standard) | 7,48 kg (16.5 Pund) |
| I/O-porte | 2 x 10G |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 439,2 x 410 x 43,5 mm (17.3 x 16.1 x 1.71") |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Driftshøjde | -60 - 2000 m |
| Relativ luftfugtighed | 10 - 90% |
| Varmeafgivelse | 1023 BUT/t |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| Antal VLAN'er | 4096 |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt | 7,48 kg |
| Godkendelser | |
| Certificering | FCC P15 (CFR 47) A ICES-003 A EN55022 A CISPR22 A AS/NZS 3548 A VCCI A EN55024 ETS300 386 EN50082-1 EN61000-3-2 EN61000-3-3 |