Cisco Catalyst WS-C4948-10GE-E netværksswitch Administreret
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: WS-C4948-10GE-E
- EAN: 0746320958781 5051749144666
Cisco Catalyst WS-C4948-10GE-E, Administreret, Fuld duplex
Offer details
Related Products
Description
Cisco Catalyst WS-C4948-10GE-E. Switch-type: Administreret. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 48. Fuld duplex. MAC adresselabel: 32768 entries, Switch kapacitet: 96 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE...
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| Fuld duplex | Ja |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 32768 entries |
| Switch kapacitet | 96 Gbit/sek. |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1 Gbit/sek. |
| Protokoller | |
| Administrationsprotokoller | SNMP, HTTP, Telnet, RMON |
| Udvekslingsprotokoller | ACL, ARP, BOOTP, ICMP, IGMP, IP, IPv6, IPX, RADIUS, SSH, TCP, UDP, DHCP, TFTP |
| Datalink-protokol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Design | |
| LED-indikatorer | Ja |
| Sikkerhed | UL 60950-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, IEC 60950-1, AS/NZS 60950, IEC 60825-1, IEC 60825-2, EN 60825-1, EN 60825-2, 21 CFR 1040 |
| Præstation | |
| Processorfrekvens | 1666 MHz |
| Minimum RAM | 256 MB |
| Flashhukommelse | 16 MB |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Andre funktioner | |
| Administrationsplatform | Cisco CLI, Cisco Works LMS |
| Dataoverførselshastighed | 1000 Mbit/s |
| Dimensioner (BxDxH) | 439 x 401 x 44,5 mm |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Effektkrav | AC 120/230 V |
| Hastighed af pakkeoverførsel | 72 Mpps |
| Netværksfunktioner | OSPF, RIP 1, RIP 2, BGP, EIGRP, Static Routing, IS-IS |
| I/O-porte | 48 x 10/100/1000Base-T (RJ-45) 4 x SFP 1 x Serial RJ-45 |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt | 2 kg |
| Systemkrav | |
| Minimum RAM | 256 MB |