Cisco Catalyst WS-C3560CG-8PC-S netværksswitch Administreret L2 Hvid
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: WS-C3560CG-8PC-S
- EAN: 8826583886204 0696720621153 01 ...0621153 0163120572649 0031112238814 8592978010775 0102930812873 0971471820513 0662774099156 0882658688621 0882658388620 0806293528173 5052916479925 4053162308107 0803982789747 0999997090647 5054565240642 0172302745511more
Cisco Catalyst WS-C3560CG-8PC-S, Administreret, L2, Fuld duplex
Offer details
Related Products
Description
Cisco Catalyst WS-C3560CG-8PC-S. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 11. Fuld duplex. MAC adresselabel: 8000 entries
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 11 |
| Fiber optisk strømstik | LC |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T |
| Netværk | |
| Fuld duplex | Ja |
| Antal VLAN'er | 255 |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Routing indtastninger | 750 |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| IP-routing | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ingen |
| IGMP snooping | Ja |
| Optisk fiber | |
| Fibertype | Multitilstand |
| Fiber ethernet kabelteknologi | 1000BASE‑LH, 1000BASE‑LX, 1000BASE‑SX, 1000BASE‑ZX, 100BASE-BX, 100BASE-FX, 100BASE-LX |
| Fiber optisk strømstik | LC |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Understøttede dataoverførselshastigheder | 10/100/1000 Mbps |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 13,2 Gbit/sek. |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Antal VLAN'er | 255 |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server, DHCP client |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Protokoller | |
| Administrationsprotokoller | IPv4, IPv6 MLD v1/v2, SNMP v3 |
| Udvekslingsprotokoller | IPv6 |
| Design | |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Ja |
| Sikkerhed | UL 60950-1, CAN/CSA 22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, IEC 60950-1, GB 4943, IEC 60825 |
| Certificering | FCC 15, CFR 47 A, EN 55022 (CISPR22), EN 55024 (CISPR24), CE marking, AS/NZS A, CISPR22:2004, EN55022, VCCI A, V-3/2007.04, KCC A, KN24/KN22, ANATEL, CCC, GOST, RoHs 6, CLEI |
| Præstation | |
| Intern hukommelse | 128 MB |
| Flashhukommelse | 64 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 355830 t |
| Stabelbar | Ingen |
| Strømstyring | |
| Indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (typisk) | 158 W |
| Indgangsstrøm | 0.9 - 1.7 A |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Andre funktioner | |
| Dimensioner (BxDxH) | 269 x 238 x 44,4 mm |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Båndbredde | 10 Gbit/sek. |
| Strømforsyning | 23,9 W |
| Strøm-LED | Ja |
| Netværksfunktioner | Gigabit Ethernet |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Vægt (efter britisk standard) | 1,93 kg (4.25 Pund) |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 269,2 x 238,8 x 44,5 mm (10.6 x 9.4 x 1.75") |
| Indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4000 m |
| Driftstemperatur (T-T) | 23 - 104 °F |
| Varmeafgivelse | 539 BUT/t |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| Antal VLAN'er | 255 |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt | 1,92 kg |
| Godkendelser | |
| Certificering | FCC 15, CFR 47 A, EN 55022 (CISPR22), EN 55024 (CISPR24), CE marking, AS/NZS A, CISPR22:2004, EN55022, VCCI A, V-3/2007.04, KCC A, KN24/KN22, ANATEL, CCC, GOST, RoHs 6, CLEI |