Cisco Catalyst WS-C2960X-48FPD-L netværksswitch Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) Sort
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: WS-C2960X-48FPD-L
- EAN: 0790145118820 4053162357266 08 ...2357266 0882658554438 8826585544386more
Cisco Catalyst WS-C2960X-48FPD-L, Administreret, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Fuld duplex, Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering
Offer details
Related Products
Description
Cisco Catalyst WS-C2960X-48FPD-L. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 48, Antal USB 2.0-porte: 2, Port til konsol: RJ-45. Fuld duplex. MAC adresselabel: 16000 entries, Switch kapacitet: 216 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1ab, IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE.... Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Port til konsol | RJ-45 |
| Antal SFP + modulslots | 2 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1ab, IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Fuld duplex | Ja |
| Antal VLAN'er | 1023 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Switch kapacitet | 216 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 130,9 Mpps |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Antal VLAN'er | 1023 |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Sikkerhed | UL 60950-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, IEC 60950-1, AS/NZS 60950-1 |
| Markedssegment | Forretning |
| Oprindelsesland | Kina |
| Præstation | |
| Processorfrekvens | 600 MHz |
| Støjniveau | 39 dB |
| Hukommelsestype | DRAM |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Flashhukommelse | 128 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 233370 t |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | AppliedMicro APM8639 |
| Stabelbar | Ja |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 66 W |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømstiktype | Type C |
| Antal strømforsyninger | 1 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 48 |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 740 W |
| Andre funktioner | |
| Strøm-LED | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4000 m |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| Antal VLAN'er | 1023 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 445 mm |
| Dybde | 368 mm |
| Højde | 45 mm |
| Vægt | 5,8 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 469,9 mm |
| Pakkedybde | 549,4 mm |
| Pakkehøjde | 147,6 mm |
| Pakkevægt | 7,57 kg |
| Tekniske detaljer | |
| Produkter pr. forsendelseskasse (indvendig) | 1 stk |
| Logistik data | |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 1 stk |
| Oprindelsesland | Kina |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Antal pr. pakke | 1 stk |