Cisco Catalyst WS-C2960C-8TC-L netværksswitch Administreret L2 Fast Ethernet (10/100) Hvid
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: WS-C2960C-8TC-L
- EAN: 0882658452376 0112840347822 00 ...0347822 0088020597878 0801038408284 4053162307841 5054484382959 8826584523764more
Cisco Catalyst WS-C2960C-8TC-L, Administreret, L2, Fast Ethernet (10/100), Fuld duplex
Offer details
Related Products
Description
Cisco Catalyst WS-C2960C-8TC-L. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Fast Ethernet (10/100), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 8, Antal USB 2.0-porte: 2, Port til konsol: RS-232. Fuld duplex. MAC adresselabel: 8000 entries. Netværksstandarder: IEEE 802.1ab, IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE...
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Trafik klassificering | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| MIB support | RMON-MIB, RMON2-MIB, Bridge-MIB, CDP-MIB, Entity-MIB, ENVMON-MIB, Flash-MIB, FTP-MIB, Image-MIB, IP-Stat-MIB, LAG-MIB, MAC-MIB, PAGP-MIB, Ping-MIB, QOS-MIB, Security-MIB, RTTMON-MIB, SMI-MIB, STP-MIB, Syslog-MIB, TC-MIB, TCP-MIB, UDLDP-MIB, VTP-MIB, Eth-MIB, PAE-MIB, IF-MIB, IP-MIB, TS-MIB, UDP-MIB, ePM MIB |
| ARP inspektion | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Fast Ethernet (10/100) |
| Kombo SFP porte, antal | 2 |
| Port til konsol | RS-232 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-T, 1000BASE-TX, 100BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1ab, IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Fuld duplex | Ja |
| Antal VLAN'er | 255 |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-T, 1000BASE-TX, 100BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Routing indtastninger | 4000 |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| IP-routing | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ingen |
| IGMP snooping | Ja |
| Optisk fiber | |
| Fiber ethernet kabelteknologi | 1000BASE‑LH, 1000BASE‑LX, 1000BASE‑SX, 1000BASE‑ZX, 100BASE-BX, 100BASE-FX, 100BASE-LX |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Gennnemløb | 3,8 Mpps |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Antal VLAN'er | 255 |
| Sikkerhed | |
| Statisk port, sikkerhed | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS, SSH |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| BPDU filtrering/beskyttelse | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Protokoller | |
| Administrationsprotokoller | SNMPv1/v2c/v3, LLDP, IGMP |
| Understøttede netværksprotokoller | IP, IPv6, FTP, TFTP, UDP, ICMP, TCP, ARP, NTP, OSPFv2, BOOTP, Telnet |
| Design | |
| Stativ-montering | Ingen |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | LAN, Link, Strøm, Ja |
| Sikkerhed | UL, CAN/CSA, EN, IEC, CE, GB |
| Certificering | FCC, EN, CE, AS/NZS, VCCI, KCC, ANATEL, CCC, GOST, ROHS, CLEI |
| Præstation | |
| Intern hukommelse | 128 MB |
| Flashhukommelse | 64 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 516980 t |
| Stabelbar | Ingen |
| Strømstyring | |
| Indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (typisk) | 11 W |
| Indgangsstrøm | 0.21 - 0.1 A |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4000 m |
| Varmeafgivelse | 38 BUT/t |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| Antal VLAN'er | 255 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 269 mm |
| Dybde | 213 mm |
| Højde | 44,4 mm |
| Vægt | 1,08 kg |
| Godkendelser | |
| Certificering | FCC, EN, CE, AS/NZS, VCCI, KCC, ANATEL, CCC, GOST, ROHS, CLEI |
| Andre funktioner | |
| Indgangsspænding | 100 - 240 V |