Cisco Catalyst 4948 Administreret L2/L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) 1U Sort
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: WS-C4948E
- EAN: 4054318534166 5712505709450 08 ...5709450 0882658292293 0746320908885 7463209088850 4054318534180 5051964007104 8826582922934more
Cisco Catalyst 4948, Administreret, L2/L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Fuld duplex, Stativ-montering, 1U
Offer details
Description
Cisco Catalyst 4948. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2/L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 48, Port til konsol: RJ-45. Fuld duplex. MAC adresselabel: 32768 entries, Switch kapacitet: 96 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE.... Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L3 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Kombo SFP porte, antal | 4 |
| Port til konsol | RJ-45 |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| Fuld duplex | Ja |
| Antal VLAN'er | 4096 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Private VLAN |
| IGMP snooping | Ja |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 32768 entries |
| Switch kapacitet | 96 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 72 Mpps |
| Antal køer | 4 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Pakke bufferlager | 16 MB |
| Jumbo rammer | 9216 |
| Antal VLAN'er | 4096 |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS, SSH, SSH-2 |
| IGMP snooping | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP client |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Protokoller | |
| Administrationsprotokoller | SNMPv1, v2, v3, EOT, SLA, LMS |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Sikkerhed | UL 60950-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, IEC 60950-1 IEC 60950-1, AS/NZS 60950, IEC 60825-1, IEC 60825-2 |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | FCC, ICES-003, EN55022, CISPR22, AS/NZS 3548, VCCI, EN55024, ETS300 386, EN50082-1, EN61000-3-2, EN61000-3-3 |
| Præstation | |
| Processorfrekvens | 266 MHz |
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Flashhukommelse | 6 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Pakke bufferlager | 16 MB |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 300 W |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftshøjde | -60 - 2000 m |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| Antal VLAN'er | 4096 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Private VLAN |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 439 mm |
| Dybde | 401 mm |
| Højde | 44,5 mm |
| Vægt | 2 kg |