Cisco Catalyst 3750X-24P-S Administreret L2/L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Sølv
- Brand: Cisco
- Category:
- SKU: WS-C3750X-24P-S
- EAN: 0882658330544 8826583305446 40 ...3305446 4053162308527 5712505487334 0014445046424more
Cisco Catalyst 3750X-24P-S, Administreret, L2/L3, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE), Stativ-montering, 1U
Offer details
Related Products
Description
Cisco Catalyst 3750X-24P-S. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2/L3. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 24, Port til konsol: RJ-12. Fuld duplex. MAC adresselabel: 12000 entries, Switch kapacitet: 160 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE.... Strømstik: DC-in-stik. Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2/L3 |
| Webbaseret administration | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| SFP/SFP+ porte, antal | 4 |
| Port til konsol | RJ-12 |
| Strømstik | DC-in-stik |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-T, 100BASE-T, 10BASE-T |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Fuld duplex | Ja |
| Antal VLAN'er | 1005 |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-T, 100BASE-T, 10BASE-T |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| 10G understøttelse | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 12000 entries |
| Understøttede dataoverførselshastigheder | 10/100/1000 Mbps |
| Switch kapacitet | 160 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 65,5 Mpps |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 10 Gbit/sek. |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Antal VLAN'er | 1005 |
| Sikkerhed | |
| SSH/SSL support | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Protokoller | |
| Administrationsprotokoller | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP |
| Datalink-protokol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sølv |
| LED-indikatorer | Ja |
| Sikkerhed | UL60950-1, C-UL to CAN/CSA 22.2 No.60950-1, TUV/GS to EN 60950-1, CB to IEC 60950-1, AS/NZS 60950-1, CE, NOM, GOST |
| Certificering | FCC Part 15 (CFR 47) ICES-003 EN 55022 CISPR 22 AS/NZS 3548 BSMI VCCI EN 55024, EN300386, EN 50082-1, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3 EN61000-4-2, EN61000-4-3, EN61000-4-4, EN61000-4-5, EN61000-4-6, EN 61000-6-1 |
| Præstation | |
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Flashhukommelse | 128 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 167198 t |
| Stabelbar | Ja |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømstik | DC-in-stik |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 24 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 435 W |
| Andre funktioner | |
| Dimensioner (BxDxH) | 445 x 460 x 44,5 mm |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Strømforsyning | 715 W |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Forbindelses-LED'er | Yes |
| Relativ luftfugtighed, der ikke fungerer (ikke-kondenserende) | 5 - 95% |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 15000 m |
| Virtuelle LAN-funktioner | |
| Antal VLAN'er | 1005 |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 445 mm |
| Dybde | 460 mm |
| Højde | 44,5 mm |
| Vægt | 7,2 kg |
| Godkendelser | |
| Certificering | FCC Part 15 (CFR 47) ICES-003 EN 55022 CISPR 22 AS/NZS 3548 BSMI VCCI EN 55024, EN300386, EN 50082-1, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3 EN61000-4-2, EN61000-4-3, EN61000-4-4, EN61000-4-5, EN61000-4-6, EN 61000-6-1 |