Offer details
Description
Cisco Catalyst 3560G +4SFP. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 48. Fuld duplex. MAC adresselabel: 12000 entries, Switch kapacitet: 32 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE.... Strømstik: DC-in-stik
Specifications
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| MIB support | Yes |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| SFP/SFP+ porte, antal | 4 |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 48 |
| Antal SFP modulslots | 4 |
| Strømstik | DC-in-stik |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 1000Base-T, 1000BASE-T, 100Base-TX, 10Base-T |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Fuld duplex | Ja |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 1000Base-T, 1000BASE-T, 100Base-TX, 10Base-T |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| IP-routing | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| 10G understøttelse | Ingen |
| IGMP snooping | Ja |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 12000 entries |
| Understøttede dataoverførselshastigheder | 10/100/1000 Mbps |
| Switch kapacitet | 32 Gbit/sek. |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1 Gbit/sek. |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Sikkerhed | |
| IGMP snooping | Ja |
| DHCP funktioner | DHCP server |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Protokoller | |
| Administrationsprotokoller | IGMP, RMON, SNMP, Telnet |
| Design | |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Turkis |
| Sikkerhed | UL 60950, CAN/CSA C22.2, TUV/GS to EN 60950:2000, CB to IEC 60950, NOM-019-SCFI, CE |
| Certificering | FCC Part 15 A, EN 55022: 1998 (CISPR22), EN 55024: 1998 (CISPR24), VCCI A, AS/NZS 3548 A, CE, CNS 13438 A, MIC |
| Præstation | |
| Intern hukommelse | 128 MB |
| Flashhukommelse | 32 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 173400 t |
| Stabelbar | Ingen |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (typisk) | 160 W |
| Strømstik | DC-in-stik |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Andre funktioner | |
| Administrationsplatform | Cisco IOS CLI, Cisco Network Assistant, SAA |
| Dimensioner (BxDxH) | 445 x 409 x 44 mm |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Effektkrav | 100-240 VAC, 3.0-1.5A, 50-60Hz |
| Hastighed af pakkeoverførsel | 38.7 Mpps |
| Forbindelses-LED'er | Yes |
| Emission af akustisk tryk | 48 dB |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 85% |
| Driftshøjde | 0 - 3049 m |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt | 6,1 kg |
| Godkendelser | |
| Certificering | FCC Part 15 A, EN 55022: 1998 (CISPR22), EN 55024: 1998 (CISPR24), VCCI A, AS/NZS 3548 A, CE, CNS 13438 A, MIC |