Offer details
Related Products
Description
Cisco 2921. Netværksstandarder: IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ag, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3u, Ethernet-grænsefladetype: Gigabit Ethernet, Kabelteknologi: 10/100/1000Base-T(X). Routing-protokoller: BGP, EIGRP, OSPF, Administrationsprotokoller: CBWFQ, WRED, PBR, PfR, NBAR, SOAP, EEM, PSLA, SNMP, RMON, Syslog, NetFlow, TR-069, LMS, GOLD, NCM, Understøttede protokoller: IPv4, IPv6, IS-IS, IGMPv3, PIM SM, SSM, DVMRP, IPSec, GRE, BVD, MPLS, L2TPv3, PPP, MLPPP, MLFR,.... Firewall sikkerhed: Cisco IOS. Flashhukommelse: 256 MB, Intern hukommelse: 512 MB, Sikkerhed: UL 60950-1, CAN/CSA C22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, AS/NZS 60950-1, IEC 60950-1. Produktfarve: Sort, Rackkapacitet: 2U
Specifications
| Ethernet LAN funktioner | |
|---|---|
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Præstation | |
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| WAN-forbindelse | |
| Ethernet WAN | Ja |
| Netværk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ag, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3u |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Portvideresendelse | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Administrationsfunktioner | |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 3 |
| Antal USB-porte | 2 |
| USB version | 2.0 |
| RS-232-porte | 1 |
| Udvidelsesporte | 4 x EHWIC 2 x DSP 1 x ISM |
| Protokoller | |
| Routing-protokoller | BGP, EIGRP, OSPF |
| Administrationsprotokoller | CBWFQ, WRED, PBR, PfR, NBAR, SOAP, EEM, PSLA, SNMP, RMON, Syslog, NetFlow, TR-069, LMS, GOLD, NCM |
| Understøttede protokoller | IPv4, IPv6, IS-IS, IGMPv3, PIM SM, SSM, DVMRP, IPSec, GRE, BVD, MPLS, L2TPv3, PPP, MLPPP, MLFR, HDLC, RS-232, RS-449, X.21, V.35, EIA-530, PPPoE, ATM |
| Sikkerhed | |
| Firewall sikkerhed | Cisco IOS |
| Funktioner | |
| Sikkerhed | UL 60950-1, CAN/CSA C22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, AS/NZS 60950-1, IEC 60950-1 |
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | 47 CFR, ICES-003, EN55022, CISPR22, AS/NZS 3548, VCCI V-3, EN 300-386, EN 61000, EN 55024, CISPR 24EN50082-1 |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
| Stativ-montering | Ja |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Rackkapacitet | 2U |
| Strømstyring | |
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47 - 63 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 60 W |
| Indgangsstrøm | 3.4 A |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 4570 m |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 438,2 mm |
| Dybde | 469,9 mm |
| Højde | 88,9 mm |
| Vægt | 13,2 kg |
| Godkendelser | |
| Sikkerhed | UL 60950-1, CAN/CSA C22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, AS/NZS 60950-1, IEC 60950-1 |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | 47 CFR, ICES-003, EN55022, CISPR22, AS/NZS 3548, VCCI V-3, EN 300-386, EN 61000, EN 55024, CISPR 24EN50082-1 |